fbpx

Masaż Twarzy Kobido - japoński lifting twarzy

Kobido – jest to unikatowy masaż twarzy znany już od czasów starożytnych. Złożone techniki wykorzystywane w trakcie masażu kobido mają swój początek w medycynie chińskiej.Masaż kobido jest to masaż twarzy, szyi i dekolatu o działaniu liftingującym. Warto jednak wiedzieć, że wskazany jest również u osób borykających się z bruksizmem, notorycznymi bólami głowy, sztywnością karku czy też obrzękami twarzy.

Kobido łączy w sobie elementy:

- masażu tkanek głębokich

- drenażu limfatycznego

- akupresury

To właśnie to wyjątkowe połączenie pozwala na osiągnięcie widocznego efektu już po pierwszym zabiegu. Najczęściej widoczna jest poprawa owalu twarzy, ujędrnienie skóry twarzy szyi i dekoltu ,uniesienie opadającej powieki oraz spłycenie zmarszczek.

Dla najlepszego efektu zabiegi należy wykonywać w serii 10 – 12 zabiegów najlepiej 2 razy w tygodniu.

Jeśli na swojej twarzy widzisz objawy stresu, zmęczenia i napięcia, dostrzegasz oznaki starzenia sie skóry takie jak zmarszczki (te pierwsze lub te utrwalone), opadający owal twarzy, brak jędrności i elastyczności skóry, zastoje wodne lub limfatyczne a przy tym jesteś miłośniczką życia w zgodzie z naturą i naturalnych metod odmładzania i pielęgnacji twarzy - zapraszamy. Odzyskaj harmonię ciała i duszy, odkryj swoje piękno na nowo i poczuj się wyjątkowo. Indywidualnie dopasowany do Twoich potrzeb, wyszyty "na miarę" masaż Kobido w Białymstoku - tylko w gabinecie Shape Room.


Procedura Masażu Kobido - lifting i pobudzenie ?

 • Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadza konsultację w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz omówienia zabiegu. Przeprowadzana jest analiza napięć mięśniowych klienta. Sprawdzane są na tym etapie najbardziej problematyczne strefy, którymi są m.in. mięśnie karku, szyi, twarzy, mięsień czworoboczny, mięśnie podobojczykowe oraz mięśnie piersiowe. skóra wiotka, wymagająca ujędrnienia, odżywienia i liftingu,
 • Zabieg rozpoczynamy od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry.
 • Masaż początkowo przeprowadzany jest „na sucho” w celu lepszego rozluźnienia mięśni nadmiernie spiętych – skupiamy się na strefach najbardziej problematycznych, indywidualnych dla każdego klienta. W ten sposób opracowujemy m.in. mięśnie klatki piersiowej, karku, szyi, mięśni podpotylicznych oraz czepca ścięgnistego. Relaksujemy również mięśnie twarzy oraz mięśnie żwacze często nadmiernie spięte w szczególności przy przewlekłym stresie lub wyrazistej mimice twarzy.
 • Następnym etapem jest drenaż limfatyczny podczas którego aktywujemy węzły chłonne poprzez punktowe ruchy okrężne i pompujące. Podczas tego etapu pobudzamy węzły chłonne szyjne, podbródkowe, podżuchwowe, potyliczne i przyusznicze. Pozwala to na zredukowanie obrzęków twarzy oraz przeciwdziała powstawaniu obrzęków limfatycznych.
 • Relaks. Na tym etapie zajmujemy się twarzą, szyją oraz dekoltem. Wykonywane techniki są powolne ale działają głęboko. Etap ten ma na celu relaksację mięśni i przygotowanie ich do technik pobudzających.
 • Kluczowym etapem masażu jest oczywiście lifting i pobudzenie. Stosując odpowiednie złożone techniki skupiamy się na pobudzeniu, dotlenieniu i ukrwieniu twarzy. Pracujemy wzdłuż przebiegu włókien mięśniowych. Wykorzystywane są na przemian techniki perkusji, szybkiego szczypania, delikatnych pociągnięć, ugniatania, rolowania i głębokiego wygładzania skóry. Wymaga to od masażysty olbrzymiego zaangażowania,ruchy są szybkie, precyzyjne oraz odziałowują wielopoziomowo na skórę i mieśnie. To właśnie za sprawą tego wyjątkowego etapu masaż kobido nazywany jest „masażem latających dłoni”.
 • Ostatnim etapem jest akupresura, po której przemasowujemy raz jeszcze dekolt, szyję , kark oraz twarz.
 • Po zakończonym masażu olejek jest zmywany a na twarz nakładany jest krem pod oczy oraz kremowa maska dopasowana do potrzeb skóry.
 • Etapy:

  demakijaż SPA + masaż kobido + serum pod oczy + kremowa maska.


Masaż Kobido Regeneracja i Balans - kuracja anti-aging

 • Zabieg rozpoczyna się podobnie jak klasyczny Masaż kobido - lifting i pobudzenie, jednak jest rozbudowany o dodatkowe procedury odżywcze i trwa do 120 minut. Początek stanowi konsultacja i analiza nadmiernych napięć mięśniowych.
 • Następnie wykonywany jest peeling enzymatyczny lub kawitacyjny twarzy, szyi i dekoltu. Etap ten ma na celu oczyszczenie i rozjaśnienie skóry oraz pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych podczas masażu i dalszych etapów zabiegu.
 • Masaż wykonywany jest na kremie bogatym w witaminy oraz odżywcze oleje roślinne.
 • Po zakończeniu masażu aplikowana jest żelowa/ algowa maska rozjaśniająca, koktajl witaminowy, napinający żel pod oczy oraz antyoksydacyjny krem rozjaśniający. Poprawa kondycji skóry jest zauważalna natychmiast po zabiegu. Widoczne jest rozświetlenie, odświeżenie i wygładzenie skóry.
 • Pod koniec masażysta przekazuje również wskazówki i zalecenia pozabiegowe, w tym indywidualne techniki masażu które można wykonać samemu w domu dla podtrzymania efektu.
 • Etapy:

  demakijaż SPA + peeling kawitacyjny/enzymatyczny + masaż Kobido + rozświetlająca maska żelowa / algowa + skoncentrowane serum + napinający krem pod oczy + wmasowanie kremu do potrzeb skóry klienta.

Shape Room – dla Twojego Piękna

Odkryj siebie na nowo dzięki zabiegom w naszym studio modelowania sylwetki, które pozwolą Tobie poczuć się piękną z zewnątrz jak i wewnątrz. Wizyta w naszym salonie stanie się niczym rytuał do którego chętnie będziesz wracać.

Zobacz cennik

Cena zabiegu


Masaż kobido - lifting i pobudzenie - 60 min. – 249 zł

Masaż Kobido Regeneracja i Balans - kuracja anti-aging - do 120 min – 299 zł

* W pakiecie taniej

Pierwszy zabieg– 199 zł 5 zabiegów -10% 10 zabiegów– 20%