fbpx

Kriolipoliza

jest skuteczną metodą zwalczania miejscowej otyłości. Przedrostek „krio” pochodzi od greckiego słowa kryos oznaczającego mróz i to właśnie „zimno” używane jest do pozbycia się nadmiaru tłuszczu z problematycznych miejsc.

W rzeczywistości komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niską temperaturę w porównaniu z innymi strukturami anatomicznymi w obszarze poddanym zabiegowi, takimi jak: naskórek, skóra właściwa, naczynia krwionośne, układ nerwowy czy tkanka mięśniowa. Dzięki tej właściwości możliwe jest uszkodzenie/zniszczenie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia tkanek okalających.

Warto jednak pamiętać, że dwie najważniejsze rzeczy, które są najskuteczniejsze w utracie zbędnych kilogramów to odpowiednia dieta i sport. Jednak do zadowalających efektów potrzeba cierpliwości i utrzymania dyscypliny.


Kriolipoliza, na czym
polega zabieg.

Zabieg, który obiecuje spektakularne efekty, bowiem szacuje się, że zabieg kriolipolizy może zmniejszyć objętość podskórnej tkanki tłuszczowej nawet o 30 do 40%. Najbardziej widoczne efekty są widoczne po upływie około czterech miesięcy, a sam efekt to czas około pół roku. Oczywiście dbanie o siebie, odpowiednia dieta i do tego duża dawka sportu z pewnością przedłużą uzyskane rezultaty podczas zabiegu.

Metoda kriolipolizy polega na silnym zamrażaniu komórek tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Zastosowanie niskiej temperatury nie powoduje zniszczenia narządów wewnętrznych jak również naczyń krwionośnych, gdyż są one na nią odporne. Niska temperatura z kolei oddziałuje na komórki tłuszczowe, które ulegają rozpadowi, czyli lipolizie, a następnie wydalane są w naturalnych procesach metabolicznych. Na skutek działania niskiej temperatury lipidy krystalizują się a następnie są uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez działania układu limfatycznego. Wynikiem tego, jest widoczna redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej.


Zabieg jest praktycznie nie inwazyjny, dlatego też nie wymaga wykonania wcześniejszych badań i szczególnych przygotowań. Czas jaki jest przeznaczony na wykonanie zabiegu to 70 minut. Zabieg kriolipolizy wykonywany jest przy pomocy specjalnego aplikatora próżniowego, który zasysa tkankę. Aplikator przykładany jest do obszaru zabiegowego, a dzięki niemu zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem. Aplikator wyposażony jest w specjalistyczne czujniki, które stale monitorują i regulują chłodzenie tkanki.

Komórki tłuszczowe, czyli adipocyty, które zlokalizowane są w podskórnej tkance tłuszczowej, poddawane są stopniowemu ochłodzeniu. Są one bardzo wrażliwe na działanie niskich temperatur, ponieważ zawierają duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych. Bezpieczeństwo zabiegu jest niezwykle wysoce i nie powoduje on uszkodzenia sąsiadujących tkanek. A to wszystko z tego względu, że zarówno sąsiadujące naczynia krwionośne jak i  nerwy obwodowe, melanocyty i fibroblasty to struktury o niskiej zawartości lipidów, dzięki czemu są dużo odporniejsze na efekty mrożenia.

Dzięki tym różnicom, zabieg kriolipolizy umożliwia eliminację zbędnego tłuszczu bez dodatkowych uszkodzeń. Komórki tłuszczowe poddane zamrażaniu stopniowo ulegają degradacji i są wydalane z organizmu, co sprawia, że z tygodnia na tydzień efekty są coraz bardziej zauważalne, a grubość tkanki tłuszczowej ulega znacznemu zmniejszeniu.

Proces eliminacji tkanki tłuszczowej
przebiega stopniowo:

 • w pierwszym etapie bezpośrednio dzięki krystalizacji, następuje w przeciągu dwóch do sześciu tygodni proces apoptozy i rozpuszczanie komórek tłuszczowych oraz uwalnianiem zawartych lipidów,
 • pośrednio poprzez stymulację współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności do miejsca wystąpienia problemu

Spodziewane efekty po
zabiegu kriolipolizy.

Zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. W zależności od wrażliwości skóry pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki, które znikną w ciągu kilku dni. Zabieg wykonywany może być zarówno przez lekarza jak i pielęgniarkę, fizjoterapeutę lub kosmetyczkę.

Efekty zabiegu nie są widoczne od razu. Czas jaki musi minąć to z reguły od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie organizm regularnie pozbywa się lipidów z komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza jest skierowana przede wszystkim do osób chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z małego obszaru. Zabieg stosowany jest zazwyczaj na takich obszarach jak: brzuch, plecy i boczki, dolna część bioder, czyli tzw. bryczesy oraz górna partia ud.

Pierwsze efekty są zauważalne już po dwóch, trzech tygodniach od zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe są stopniowo wydalane przez makrofagi, czyli komórki układu odpornościowego a następnie usuwane z organizmu. Tempo tych procesów metabolicznych jest całkowicie indywidualne  dla każdego organizmu, przez co nie da się ustalić dokładnego tempa.


Zalety zabiegu kriolipolizy:

 • bezinwazyjność,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • wygoda i duże bezpieczeństwo,
 • wysoka skuteczność,
 • mała liczba przeciwwskazań.

Pomimo tego, że zabieg kriolipolizy jest całkowicie nieinwazyjny, na skutek działania niskich temperatur i podciśnienia mogą wystąpić negatywne skutki uboczne. Do nich można zaliczyć:

 • uczucie dyskomfortu w miejscu objętym zabiegiem, w wyniku działania podciśnienia,
 • po zabiegu w miejscu działania głowicy mogą wystąpić zaczerwienienia a także zasinienia, które z reguły ustępują po kilku godzinach po kriolipolizie,
 • mocniejsze siniaki, które również mogą wystąpić znikają po upływie kilku dni,
 • możliwe jest wystąpienie obrzęku i uczucia bolesności w miejscu zabiegu, które mogą się utrzymywać maksymalnie do 48 godzin po zabiegu.

Shape Room – dla Twojego Piękna

Odkryj siebie na nowo dzięki zabiegom w naszym studio modelowania sylwetki, które pozwolą Tobie poczuć się piękną z zewnątrz jak i wewnątrz. Wizyta w naszym salonie stanie się niczym rytuał do którego chętnie będziesz wracać.

Zobacz cennik

Przeciwwskazania

pacjenci z wszczepionym stymulatorem serca, urządzeniami sztucznie podtrzymujące życie jak również przenośnymi urządzeniami do pomiaru EKG

aktywne choroby związane z wątrobą

okres ciąży i laktacji

choroba Raynauda

ostra pokrzywka wywołana pod wpływem zimna

krioglobulinemia

hipoproteinemia

zaawansowana i nieleczona cukrzyca u osób starszych

zabieg kriolipolizy jest niewskazany dla dzieci, osób szybko marznących lub też nadwrażliwych na zimno.

zabieg kriolipolizy jest innowacyjnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na efektywnym pozbyciu się zbędnej tkanki

Zbędna tkanka tłuszczowa bywa opornym przeciwnikiem w drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki. Na rynku usług medycyny estetycznej istnieje kilka metod redukcji objętości komórek tłuszczowych, jednak najlepszym wyborem dla wielu osób może okazać się kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej. Białystok to miejsce, gdzie możesz zapisać się na taki zabieg.

Kriolipoliza jest typowym nieinwazyjnym zabiegiem wyszczuplającym - nie wymaga operacji ani wkłuć. Wykonanie zabiegu usuwania tkanki tą metodą wiążę się z miejscowym działaniem niskich temperatur na podskórne komórki pacjenta. Ubytek komórek tłuszczowych jest efektem przyłożenia głowicy próżniowej do wybranych partii ciała, gdzie odbywa się chłodzenie tkanek tłuszczowych w temperaturze od do -10 stopni Celsjusza. Działanie zimna w procesie zamrażania tkanki tłuszczowej nie wpływa negatywnie na sąsiadujące tkanki i nerwy, dlatego bezpieczeństwo zabiegu kriolipolizy należy ocenić na bardzo wysokie. Dodatkowo, usuwanie tkanki tłuszczowej w Shaperoom Białystok z wykorzystaniem terapii zimnem jest relatywnie szybkie, ponieważ jednorazowy czas zabiegu wynosi zwykle niewiele ponad godzinę.

Efekt zabiegu kriolipolizy, czyli zamrożenie tkanki tłuszczowej, jest zwykle najlepiej zauważalny dopiero po kilku miesiącach, chociaż sam proces usuwania tkanki tłuszczowej rozpoczyna się już w dniu zabiegu. Komórki tłuszczowe, które z natury zawierają duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, podczas terapii zimnem ulegają rozpadowi. Zamrożone komórki tłuszczowe są następnie stopniowo wydalane przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych.

W ostatnich latach wzrasta ilość zadowolonych osób, które zdecydowały się na usuwanie tłuszczu w Białymstoku. Wymrażanie tłuszczu w Shaperoom Białystok przy pomocy zabiegów zamrażania tkanki tłuszczowej może zmniejszyć objętość warstwy tłuszczowej nawet o 40%. Liczba zabiegów zamrażania tkanki, jakie należy wykonać do uzyskania satysfakcjonujących efektów, jest zależna od ilości tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegu. Każdorazowo staramy się, by efekt redukcji tkanki tłuszczowej spełniał oczekiwania naszych pacjentów na najwyższym poziomie.

Cena zabiegu


do 2 przyłożeń 1 zabieg – 499 zł

do 2 przyłóżeń 3 zabiegi – 899 zł