fbpx

Likwidacja cellulitu falą akustyczną -
inaczej falą uderzeniową


Na czym polega terapia
falami akustycznymi?

Fale akustyczne są falami uderzeniowymi charakteryzującymi się zmianą skoku pod ciśnieniem, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Silne impulsy niezogniskowanego dźwięku rozchodzą się po ciele jako drgania. Metoda pierwotnie była wykorzystywana do kruszenia kamieni nerkowych, a obecnie znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii, medycynie sportowej, zwalczaniu bólu a także medycynie estetycznej.

Fale akustyczne wprowadzane są do ciała, wnikają w nie, nie powodując przy tym podrażnień skóry. W trakcie terapii fale powodują wibracje oddziaływujące na tkankę łączną. W efekcie tkanka rozluźnia się i rozciąga co z kolei sprawia, że naskórek staje się bardziej sprężysty i jędrniejszy. Dodatkowo dzięki zastosowanym falom akustycznym krążenie krwi i produkcja kolagenu zostaje wyraźnie pobudzona.

Efekty po wykonaniu serii zabiegów falą akustyczną

  • Działanie antycellulitowe
  • Leczenie lipoedemy
  • Redukcja rozstępów
  • Napinanie tkanki łącznej
  • Pobudzenie układu limfatycznego
  • Wygładzenie nierówności skóry po lipoplastyce

Czy zabieg likwidowania cellulitu fala
akustyczną jest bolesny?

Zabieg co do zasady jest bezbolesny. Niektórzy pacjenci mogą go jednak odczuwać jako ukłucia/ uszczypnięcia. Generalnie poziom ciśnienia dostosowany jest do wrażliwości pacjenta. Terapia nie powinna powodować nieprzyjemnych uczuć jednak pacjent powinien wyraźnie odczuwać działanie fal akustycznych.


Likwidowanie cellulitu falą
akustyczną - przebieg wizyty

Przed przystąpieniem do zabiegu osoba wykonująca przeprowadza wywiad z pacjentką w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym celu pacjentka proszona jest o wypełnienie specjalnego kwestionariusza zgłoszeniowego. Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to pierwsza nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i co ważne długotrwałe efekty. Protokół terapii obejmuje serię od 6-10 zabiegów, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, że minimalna przerwa między poszczególnymi sesjami wynosi 1 dzień. Po zakończeniu sesji wskazane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt.

Zabieg likwidowania cellulitu falą akustyczną nie wymaga specjalnego przygotowania. Wskazane jest jednak, aby dieta pacjentki była zbilansowana, zaś w celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Shape Room – dla Twojego Piękna

Odkryj siebie na nowo dzięki zabiegom w naszym studio modelowania sylwetki, które pozwolą Tobie poczuć się piękną z zewnątrz jak i wewnątrz. Wizyta w naszym salonie stanie się niczym rytuał do którego chętnie będziesz wracać.

Zobacz cennik

Przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia

zakrzepica

zaburzenia krzepliwości krwi

choroby nowotworowe

dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub wg zaleceń lekarza)

leczenie kortyzonem (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Cena zabiegu


1 partia – 80 zł

2 partie – 150 zł

3 partie – 210 zł


5 powtórzeń -  - 15%

5 powtórzeń -  - 20%